logo

 
Друк

Завдання на літо

5 клас

      • Українська література (завантажити PDF)
        1. І.Франко - казки, «Коли ще звірі говорили» (fb2)
        2. Народні українські казки і казки народів світу (українською мовою)
        3. Василь Королів-Старий – казки
        4. Євген Гуцало «Лось», «Зірка», «Чарівники», «Сіре зайченя» та інші.
        5. Наталя Девʼятко «Скарби Примарних островів»
        6. Галина Ткачук «Вікно до собаки»
      • Зарубіжна література
Для обов'язкового читання
"Фарбований шакал". Народна казка
"Іссумбосі, або Хлопчик-Мізинчик"
"Момотаро, або Хлопчик-Персик"
"Пензлик Маляна"
"Синдбад - Мореплавець" (третя подорож)
Я. і В. Грімм "Пані метелиця"
Я. і В. Грімм "Бременські музиканти"
О.С. Пушкін "Казка про мертву царівну і сімох богатирів"
О.С. Пушкін "Казка про рибалку і рибку"
Андерсен Г.Х. "Соловей"
Андерсен Г.Х. "Непохитний олов'яний солдатик"
Андерсен Г.Х. "Дикі лебеді"
О. Уайлд "Хлопчик - Зірка"
Джон Кітс "Про коника та цвіркуна"
Й.В. Гете "Нічна пісня подорожнього"
Г. Гейне "Задзвени із глибини"
Е. Сетон-Томпсон "Снап"
Е. Сетон-Томпсон "Лобо"
Е. Сетон-Томпсон "Доміно"
Марк Твен "Пригоди Тома Сойєра"
Е. Портер "Полліанна"
Л. Керролл "Аліса в Країні Див"
М.І. Цвєтаєва "Книги в червоній палітурці"
Р. Дал "Чарлі і шоколадна фабрика"
Туве Янсон "Комета прилітає"
Туве Янсон "Капелюх Чарівника"
Туве Янсон "Зима-чарівниця"
П. Маар "Машина для здійснення бажань, або Суботин повертається в суботу"

Для додаткового читання
Андерсен Г.Х. "Снігова королева"
Арабські казки. "Про Алладіна і чарівну лампу", "Розповідь про царя Шахріяра" (1-2 за вибором)
Баррі Дж. М. "Пітер Пен", "Пітер Пен і Венді" (1 за вибором)
Бернетт Ф.Е. "Таємний сад", "Маленький лорд Фаунтлерой", "Маленька принцеса" (1-2 за вибором)
Бюргер Г. і Распе Р.Е. "Дивовижні пригоди, подорожі й бойові подвиги барона Мюнхгаузена"
Гаршин В. "Жабка-мандрівниця"
Гауф В. "Маленький Мук"
Гофман Е.Т.А. "Лускунчик"
Єсенін С.О. "Біла береза", "Пісня про собаку" та інші вірші про природу (1-2 за вибором)
Кестнер Е. "Еміль та детективи", "Крихта та Антон" (1 за вибором)
Керролл Л. "Аліса в Задзеркаллі"
Кіплінг Р.Дж. "Мауглі", "Рікі-Тікі-Таві"
Коллоді К. "Піноккіо"
Корчак Я. "Король Матіуш Перший"
Крюс Дж. "Флорентіна"
Лагерлеф С. "Дивовижна подорож Нільса Хольгерсона з дикими гусаками Швецією", "Свята ніч" (1 за вибором)
Маршак С.Я. "Дванадцять місяців"
Мілн А. "Вінні-Пух та всі-всі-всі"
Одоєвський В.Ф. "Містечко в табакерці"
Перро Ш. Казки (1-2 за вибором)
Родарі Дж. "Казки по телефону"
Родарі Дж. "Пригоди Цибуліно", "Пригоди Джельсоміно в Країні брехунів" (1 за вибором)
Російські народні казки "Василина Прекрасна" та ін. (1-2 за вибором)
Сетон-Томпсон Е. "Ведмежа Джонні", "Мустанг-іноходець" (1-2 за вибором)
Чапек К. "З погляду кішки"
Японські казки "Жабка з Кіото і жабка з Осака" та ін. (1-2 за вибором)
Буличов К. Цикл "Аліса" (1-2 твори за вибором), "Навколо світу за три години"
Екгольм Я.У. "Людвігові хитрому - ура! ура! ура!"
Лінрен А. "Пеппі Довгапанчоха", "Малюк і Карлсон", "Пригоди Калле Блюмквіста" (1-2 за вибором)
Маар П. "Пан Белло і блакитне диво", "Що не день, то субота", "Китобус, або Нові цятки для Суботика" (1-2 за вибором)
Стронг. Дж. "Кімнатні пірати", "Розшукується ракета на чотирьох лапах", "Гармидер у школі", "Канікули з близнятами" (1-2 за вибором)

6 клас

Зарубіжна література
Для обов'язкового читання
Грецькі міфи:
"Міф про Прометея";
"Міфи про Геракла";
"Дедал і Ікар";
"Нарцис";
"Пігмаліон і Галатея";
"Орфей і Еврідіка";
"Деметра і Персефона"
Індійські міфи:
"Творення";
"Про створення ночі";
"Про потоп";
"Про золоті часи";
Єгипетські міфи:
"Ра та Апон";
"Міф про те, як Тефнут покинула Єгипет";
Езоп. "Лисиця і виноград", "Вовк і ягня", "Крук і Лисиця", "Мурашки й Цикада"
Крилов І.А. "Квартет", "Бабка і Муравель", "Вовк і ягня"
Верн Ж. "П'ятнадцятирічний капітан"
Стівенсон Р.Л. "Острів скарбів"
Діккенс Ч. "Різдвяна пісня в прозі"
Гоголь М.В. "Ніч перед Різдвом"
Чехов А.П. "Хамелеон", "Товстий і Тонкий"
Джек Лондон. "Жага до життя"
Бічер-Стоу Г. "Хатина дядька Тома"
Короленко В.Г. "Сліпий музикант"
Мацуо Басьо. "Хайку"
Бернс Р. "Моє серце у верховині..."
Лонгфелло "Пісня про Гайавату"
Родарі Дж. "Листівки з видами міст"
Бредбері. "Усмішка"
Шеклі Р. "Запах думок"
Ліндгрен А. "Міо, мій Міо"
Енде М. "Джим Гудзик і машиніст Лукас"
Нестлінгер К. "Конрад, або дитина з бляшанки"

Для додаткового читання
Бєляєв О.Р. "Людина-амфібія"
Бредбері Р. "Все літо в один день" та інші оповідання (1-2 за вибором)
Верн Ж. "Діти капітана Гранта"
Даррелл Дж. "Моя родина та інші звірі", "Птахи, звірі й родичі" (1 за вибором)
Дефо Д. "Життя і незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо"
Крюс Дж. "Тім Талер, або Проданий сміх"
Марк Твен. "Принц і злидар"
Монтгомері Л.М. "Емілі виростає" (трилогія "Емілі з Місячного Серпа")
О. Генрі "Вождь червоношкірих" та ін. (1-2 за вибором)
Олеша Ю.К. "Три товстуни"
Сенкевич Г. "Янко-музикант"
Сетон-Томпсон Е. "Маленькі дикуни"
Толстой Л.М. "Дитинство"
Треверс П. "Мері Поппінс"
Троєпольський Г.Н. "Більий Бім Чорне вухо"
Тургенєв І.С. Вірші в прозі:
"Горобець";
"Собака";
"Жебрак"; та ін. (2-3 за вибором)
Харріб Дж.Ч. "Казки дядечка Рімуса"
Шолом-Алейхем. "Хлопчик Мотл", "Пасха на селі"

Із сучасної літератури
Енде М. "Момо", "Нескінченна історія" (1 за вибором)
Ліндгрен А. "Брати Лев'яче серце"
Нестлінгер К. "Пес йде у світ", "Начхати нам на огіркового короля!", "Гном у голові", "Летіть, хрущі" (1-2 за вибором)
Роулінг Дж. "Гаррі Поттер і філософський камінь"
Шмітт Е.Е. "Оскар і Рожева Пані"

7 клас

Світова література
Для обов'язкового читання
Билини "Ілля Муромець і Соловей-Розбійник", "Садко"
Народні балади "Король Лір і його дочки", "Як Робін Гуд став розбійником", "Поєдинок Робіна Гуда з Гаєм Гізборном"
Йоганн Крістоф Фрідріх Шиллер. "Рукавичка"
Адам Міцкевич. "Світязь"
Роберт Льюїс Стівенсон. "Балада про вересовий напій"
Вальтер Скотт. "Айвенго"
Друга світова війна в європейській поезії:
К.І. Галичанський. "Лист з полону", "Пісня солдатів Вестерплятте" та ін.;
А. Маргул-Шпербер. "Про назву концтабору Бухенвальд";
І. Вайсглас. "Круки";
С. Гудзенко. "Нас не треба жаліти...";
Ю. Друніна. "Зінка"
Василь Биков. "Альпійська балада"
Джеймс Олдрідж. "Останній дюйм"
Редьярд Кіплінг. "Балада про Схід і Захід", "Якщо..."
Олександр Пушкін. "19 жовтня 1825 року"
Шолом-Алейхем. "Пісня над піснями"
Олександр Грін. "Пурпурові вітрила"
Вірші зарубіжних поетів про дружжбу і кохання:
Р. Бернс. "Любов";
Г. Гейне. "Коли настав чудовий май...";
К.М. Симонов. "Жди мене..."
Едгар Аллан По. "Золотий жук"
Артур Конан Дойл. "Записки Шерлока Холмса", "Пістрява стрічка", "Спілка рудих"
О. Генрі. "Дари волхвів", "Останній листок"
Герберг Уеллс. "Чарівна крамниця"
Рюноске Акутагава. "Павутинка"

Із сучасної літератури (1-2 твори за вибором учнів і вчителя)
Айзек Азімов. "Фах"
Діана Вінн Джонс. "Мандрівний замок Хаула"
Корнелія Функе. "Чорнильне серце"

Сучасна зарубіжна поезія (1-2 твори за вибором учнів і вчителя)

Для додаткового читання
Борис Васильєв. "А зорі тут тихі"
Жуль Верн. "Двадцять тисяч льє під водою"
Курт Воннегут. "Брехня"
Чарльз Діккенс. "Пригоди Олівера Твіста"
Олександр Дюма. "Три мушкетери"
Агата Крісті. "Десять негренят"
Фенімор Купер. "Звіробій", "Останній із могікан" (1 за вибором)
Джек Лондон. "Біле Ікло", "Поклик предків" (1 за вибором)
Люсі Мод Монтгомері. "Енн із "Зелених дахів""
Луїза Олкотт. "Маленькі жінки"
Валентина Осєєва. "Дінка", "Дінка прощається з дитинством" (1 за вибором)
Філіппа Пірс. "Том і опівнічний сад"
Олександр Пушкін. "Пісня про віщого Олега", "Повісті Бєлкіна", "Дубровський" (1 за вибором)
Томас Майн Рід. "Вершник без голови", "Квартеронка", "Морське вовченя" та ін. (1 за вибором)
Герберт Уеллс. "Невидимець", "Машина часу" (1 за вибором)
Рувим Фраєрман. "Дика собака динго, або Повість про перше кохання"
Ернест Хемінгуей Е. "Кішка на дощі"
Михайло Шолохов. "Доля людини"

Із сучасної літератури
Анна Гавальда А. "35 кіло надії"
Клаус Гагеруп. "Золота Вежа"
Йон Калфер. "Артеміс Фаул" ("Код вічності" або ін.) (1 за вибором)
Клайв Стейплз Льюїс. "Хроніки Нарнії" (1-2 за вибором)
Філіп Пулман. Трилогія "Темні початки" ("Північне сяйво", "Магічний ніж", "Янтарне скло") (1-2 за вибором)
Луїс Сашар. "Ями"
Улоф Старк. "Петер і червоний птах", "Мій друг Персі, Бофало Біл і я" (1 за вибором)
Людмила Уліцька. "Паперова перемога", дитячі оповідання (1-2 за вибором)

Сучасна зарубіжна поезія (1-2 твори за вибором)

8 клас

Світова література
Для обов'язкового читання
Міфи троянського циклу:
"Троя";
"Паріс викрадає Єлену";
"Облога Трої";
"Смерть Ахілла";
"Троянский кінь"
Гомер. "Іліада"
Есхіл. "Прометей закутий"
Вергілій. "Енеїда"
Овідій. "Сумні елегії"
"Пісня про Роланда"
Шекспір В. "Ромео і Джульєта"
Сервантес "Дон Кіхот" I частина
Мольєр. "Міщанин-шляхтич"
Екзюпері "Маленький принц"
Бах Р. "Чайка", "Джонатан Лівінгстон"
Космовська Б. "Буба", "Буба і мертвий сезон"
Аромштам М. "Коли відпочивають янголи"

Для додаткового читання
Апдайк Дж. "Завтра, завтра, завтра"
Бомаше П.О. "Севільський цирульник"
Бунін І.О. "Красуня"
Гурамішвілі Д. Поезії (2-3 за вибором)
Думбадзе Н. "Я, бабуся, Іліко та Іларіон"
Лопе де Вега. "Собака на сіні"
Мервілл К. "Мобі Дік, або Білий Кит"
Мольєр. "Тартюф"
Распутін В.Г. "Уроки фрнцузької", "Прощання з Матьорою" (1 за вибором)
Рудакі. Газелі, рубаї, бейти (за вибором)
Руставелі Ш. "Витязь у тигровій шкурі"
Софокл. "Антігона"
Толкін Дж.Р.Р. "Володар Перснів"
Фонвізін Д.І. "Недоросток"
Чичибабин Б. Поезії (1-2 за вибором)

Із сучасної літератури
Горден Ю. "Світ Софії"
Зузак М. "Книжкова злодюжка"
Парр М. "Вафельне серце"
Старк У. "Диваки і зануди"
Таунсенд С. "Таємний щоденник Адріана Моула"
Шведер О.Г. "Сни шовкопряда"

Сучасна зарубіжна поезія (1-2 твори за вибором)

9 клас

Художні твори для обов’ язкового читання
1. Джонатан Свіфт. «Мандри Лемюеля Гуллівера»
2. Йоганн Вольфганг Гете. «Вільшаний король», «Травнева пісня»
3. Йоганн Крістоф Фрідріх Шиллер. «До радості»
4. Генріх Гейне. «Книга пісень» («На півночі кедр одинокий…», «Не знаю, що стало зо мною…», «Коли розлучаються двоє…»)
5. Джордж Ноел Гордон Байрон. «Хотів би жити знов у горах…», «Мій дух як ніч…». Поема «Мазепа» , "Паломництво Чайльд Гарольда"
6. Олександр Сергійович Пушкін. Лірика (До А. П. Керн («Я пам`ятаю мить чудову…»), «Я вас кохав…», «Я пам`ятник собі поставив незотлінний…»). «Євгеній Онєгін»
7. Михайло Юрійович Лермонтов. Лірика («Сосна», «І нудно і сумно…», «На дорогу йду я в самотині…»). «Герой нашого часу»
8. Оноре де Бальзак. «Гобсек»
9. Микола Васильович Гоголь. «Ревізор», «Шинель»
10. Генрік Ібсен. «Ляльковий дім»
11. Бернард Шоу. «Пігмаліон»
12. Шолом-Алейхем. «Тев`є-молочар»
13. Михайло Опанасович Булгаков. «Собаче серце»
14. Рей Дуглас Бредбері. «451° за Фаренгейтом»
15. Гарпер Лі. «Убити пересмішника»
16. Ерік Вольф Сігел. «Історія одного кохання»

Художні твори для додаткового читання
1. Акутагава Р. «Ніс» та ін.
2. Бальзак О. «Батько Горіо», «Шагренева шкіра»
3. Бронте Ш. «Джейн Ейр»
4. Гоголь М. В. «Ніс», «Портрет»
5. Грибоєдов О. С. «Лихо з розуму»
6. Гюго В. «Собор Паризької Богоматері»
7. Достоєвський Ф. М. «Хлопчик у Христа на ялинці»
8. Кузнецов А. В. «Бабин Яр»
9. Купрін О. І. «Гранатовий браслет»
10. Лермонтов М. Ю. «Мцирі»
11. Манн Т. «Маріо і чарівник»
12. Меріме П. «Кармен»
13. Некрасов В. П. «В окопах Сталінграду»
14. Оруелл Дж. «Ферма тварин»
15. По Е. «Ельдорадо» та ін.
16. Пушкін О. С. «Маленькі трагедії» (1 за вибором)
17. Ремарк Е. М. «Три товариші», «Життя в борг»
18. Сенкевич Г. «Камо грядеші?»
19. Стругацькі А. і Б. «Важко бути богом»
20. Платонов А. «Повернення»
21. Шиллер Ф. «Івікові журавлі»
22. Космовська Б. «Позолочена рибка»
23. Нестлінгер К. «Маргаритко, моя квітко»
24. Сучасна зарубіжна поезія (1-2 твори за вибором)

10 клас

  • Світова література (завантажити список PDF)
    1. Стендаль «Червоне і чорне» (fb2)
    2. Оноре де Бальзак «Гобсек» (fb2)
    3. Чарльз Діккенс «Пригоди Олівера Твіста» (fb2)
    4. Федір Достоєвський «Злочин і кара»
    5. Лев Толстой «Анна Кареніна»
    6. Еміль Золя «Кар’єра Ругонів»
    7. Оскар Уайльд «Портрет Доріана Грея»

11 клас

  • Світова література (завантажити список PDF)
    1. Генрік Ібсен «Ляльковий дім» (fb2)
    2. Франц Кафка «Перевтілення» (fb2)
    3. Джеймс Джойс «Джакомо Джойс»
    4. Михайло Булгаков «Майстер і Маргарита» (fb2)
    5. Бертольд Брехт «Життя Галілея»
    6. Альберт Камю «Чума» (fb2)
    7. Ернест Міллер Хемінгуей «Старий і море»
    8. Ясунарі Кавабата «Тисяча журавлів»
    9. Габріель Гарсіа Маркес «Сто років самотності» (fb2)
    10. Милорад Павич «Дамаскін»
    11. Патрік Зюскінд «Запахи, або Історія одного вбивці» (fb2)