• +38 (093) 498 69 92
 • +38 (044) 234 5277
 • +38 (044) 234 4977
 • gymdrg@ukr.net
 • м.Київ, бул.Шевченка 56-А
 • +38 (093) 498 69 92
 • м.Київ, бул.Шевченка 56-А
 • Історія гімназії

  На рік молодша від незалежної України….

  Історія – свідок  минулого, світло  істини, жива  пам’ять .
  Історія – життя   пам’яті.
  Історія –  це свідок часу, учитель життя…

  Цицерон

  Гімназія Національного педагогічного  університету  відома не тільки в Україні, а  й  за її межами.

  Їй в 2017 році виповнилось 25 років.

  Ви запитаєте:  чим так приваблює  батьків  і дітей цей навчальний заклад?

  Гімназія… Це оптимальне поєднання традиційної педагогіки й інноваційної сучасної методики.

  Її  мета – виховувати  інтелектуальну особистість, здатну до безперервного  розвитку, що є потребою часу…

  Гімназія… Це оптимальні умови для всебічного розвитку здібних учнів…

  Висококваліфіковані вчителі, які відкривають  дитячі  серця  і  просто захоплені  у  свою  справу…

  Цікаво було б  простежити  історію створення і розвитку гімназії. Адже за такий довгий  час  багато чого  змінилося.

  Свій  шлях гімназія  Національного  педагогічного  університету  імені М.П. Драгоманова     розпочала  в жовтні  1992 року.

  На рік молодша від  незалежної  України …

  Створювали ж цей навчальний заклад за ініціативою Вченої Ради університету насамперед як дослідницький полігон для апробації нових методик викладання та шкільних підручників.

  На  вченій  раді затверджували  концепцію, статут,  а заняття стартували лише у жовтні…

  Як  заклад  сучасного  інноваційного типу гімназія започаткувала своє  існування 23 жовтня 1992 року  за сприяння   Відділу освіти  Радянського району м.Києва та Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова. Вона є структурним підрозділом університету на правах факультету.

  Спершу навчання проводилося в аудиторіях приміщення історичного факультету  НПУ на вулиці Освіти, 6.

   

   

   

   

   

   

   

   

  Тоді набрали одну  паралель восьмикласників.

  Ми росли разом з нашими дітьми, –  пригадує директор гімназії  Світлана Олександрівна. Адже були однією  з перших  українських  гімназій . На мали  спеціальних навчальних  планів, програм, досвіду. Та хотіли, щоб  наші учні  були найкращими,  тож  наполегливо  працювали. Починали справу  п’ять вчителів – сумісників, а тепер у  штаті 34   педагоги.

  Тодішнім гімназистам доводилося навчатися  пліч-о-пліч зі студентами. Нелегко  було  учням влитися після шкільних буднів в академічне життя  гімназії, яке  вирувало поруч  зі  студентством .

  Заняття  тут проводилися  парами.  А навчальний  розклад й  понині складений  парами. Вже у восьмому класі гімназисти знали, що таке семінар, колоквіум, уміли складати конспекти. Організація  навчального  процесу   гімназії  була схожа  за системою вищих навчальних  закладів. Паралелі  класів називалися курсами, класи  –  групами.  Відтак за кілька  років навчання у гімназії учні  були  готові  для  навчання  у ВНЗ, без адаптації.

  В основу організації навчального процесу  було покладено розроблену в самій гімназії Концепцію підготовки нової генерації педагогічних кадрів, що спрямована на формування національної  інтелігенції.

  Відповідно до Статуту в гімназії здобували  загальну (але не ’’посередню’’!) освіту учні 8-11 класів за двома напрямками: гуманітарним і природничо-математичним. А професор В.П.Пастухов став ініціатором створення ще й правознавчого  класу.

  Вітчизняні та зарубіжні методики викладання, які широко застосовували  і  застосовують досвідчені наставники, сприяють розвитку особистості учнів. Мислити оригінально, шукати нове у, здавалось би, звичайних речах, ефективно спілкуватися з людьми – всьому цьому можна навчити тільки нетривіально підходити до процесу спілкування вчителя з учнями.

  З метою глибокого оволодіння учнями рідною мовою  було   введено спеціальні курси  «Новий український правопис»,   « Українознавство» ,   « Риторика»,  « Стилістика», « Культура мовлення»

  У квітні  1992 року навчальний заклад уклав угоду про співробітництво з Американським Корпусом  Миру.  Щоліта вихованці гімназії проходили  стажування на базі цієї авторитетної міжнародної організації, вдосконалюючи свою розмовну англійську. Понад ста  учнів мають сертифікати про закінчення навчально-практичного курсу англійської.

  У 2002 році  гімназія відсвяткувала  новосілля.  Переїхала  у нове приміщення ,  за адресою б-р Шевченка  56-а . Для вчителів та гімназистів це був  справжній подарунок. Але нову споруду треба було переобладнати. Початок  ремонтних  робіт ліг  на плечі батьків  та  вчителів. Згодом підключилася Шевченківська районна рада в м. Києві. І  працівників прислали, й коштами допомогли.

  Поки будівельники дофарбовували  фасад, учителі разом  з гімназистами мили вікна , розставляли  парти.  І нам вдалося  розпочати новий  навчальний  рік  у новому  приміщенні.

  З  2007  року   у нашу  сім’ю  влилися  семикласники,  а з 2014  року  п’ятикласники.

  « Хочу,  щоб наша гімназія мала своє приміщення, бібліотеку, була незалежна, але підтримувала  зв’язки з інститутом, щоб було багато факультативів і тоді усі учні в нас стануть перспективними. А гімназія стане престижним учбовим закладом. Чого я їй від душі бажаю…» –   мріяли  перші  гімназисти.

  Нині  гімназія є одним з найпрестижніших  навчальних  закладів в Україні. Дружний  її педколектив   вибрав правильні  орієнтири.  Від  часу  заснування закладу  і до  сьогодення тут залишаються високі вимоги  щодо  надання   якісної  освіти учням. За цим стоїть  нелегка праця   яскравих  і  творчих  особистостей  викладачів  гімназії.

  І тому  хай зоріє  на  її  шляху  успіх…